Velkoobchod

Velkoobchod - B2B

Jste majitelem obchodu nebo e-shopu s módou nebo speciálka na koženou galanterii a chtěli byste od nás odebírat naše produkty? Stačí nám na email info@poooz.cz zaslat jméno, ičo, email a telefon a mi fám založíme obchodní profil s velkoobchodními cenami.

 

DROPSHIPPING

Pro e-shopy nabízíme speciální spolupráci na bázi Dropshippingu

Co je dropshipping?

Dropshipping je způsob distribuce zboží, kdy provozovatel e-shopu nemusí disponovat vlastními skladovými prostory díky tomu, že velkoobchod zboží odesílá přímo zákazníkovi konkrétního e-shopu.

Jak tedy tento obchodní model funguje?

1 - Provozovatel e-shopu se dohodne s velkoobchodem nebo výrobcem, který umožňuje provozovat dropshipping.
2 - Velkoobchod zašle provozovateli XML feed. Ten si vybere zboží, importuje ho do svého e-shopu a stanoví maloobchodní cenu.
3 - Až zákazník nakoupí v e-shopu, obchodník objedná a zaplatí dodavateli velkoobchodní cenu a ten zboží odešle zákazníkovi - nutno dodat vlastni štítky dopravců. Na zásilce budou uvedeny údaje e-shopu, ve kterém zboží bylo zakoupené, nikoliv velkoobchodu, který ho odeslal.
3 - Provozovatel e-shopu typicky utrží marži, která je tvořena rozdílem mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou. Zároveň se vyhne nákladům za pracovní sílu a sklad, které by musel platit, kdyby nevyužíval dropshippingu.
4 - Protože objednávky jsou připsány internetovému obchodu, jeho provozovatel má na starosti fakturaci i reklamace.

Neplést s přeposíláním!

Dropshipping je často zaměňován s přeposíláním objednávek, kdy provozovatel internetového obchodu získá pouze předem stanovenou provizi za prodané zboží. Tento model není však zdaleka tak výhodný a neposkytuje obchodníkovi dostatečnou svobodu rozhodování o svém podnikání.

Pro koho je dropshipping?

Dropshipping je ideální řešení pro menší nebo začínající internetové obchody, jejichž majitelé nedisponují skladovacími prostory nebo dostatečnou pracovní silou, která je nutné pro odesílání objednávek. Díky dropshippingu se obchodník může věnovat propagaci svého e-shopu, získávání nových zákazníků a zvyšování obratu. Dodavatele zboží můžete najít zde.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz